O NÁS

Silvie Hessová

Hana Baboráková

Věra Binarová

Martina Bačová

KDO JSME

Alma Ansámbl je smyčcový soubor ve složení Martina Bačová – housle, Silvie Hessová – housle, Věra Binarová – viola a Hana Shabuová Baboráková – violoncello. Každá z nás patříme dlouhodobě k předním  sólistkám a komorním hráčkám, představily jsme se posluchačům doma i ve světě.

INDIVIDUALITA

Naší hlavní ideou je zachovávat individuálnost, a proto jsme schopny vytvářet nejen programy v tomto obsazení, ale i v jiných seskupeních. Tímto se navzájem respektujeme a podporujeme, a tento přístup zachováváme i ke každému, kdo s námi spolupracuje.

KREATIVITA

Do svých projektů zveme osobnosti napříč celým uměleckým spektrem. Náš cíl je kromě tradičních klasických koncertů obohatit posluchače také tím, že mu nabídneme propojení hudby s výtvarným uměním, tanečním nebo hereckým. K těmto unikátním projektům zveme nejen české, ale i zahraniční umělce.

INSPIRACE

Inspirací k založení Alma Ansámblu je významná hudebnice a houslistka Alma Rosé (1906, Vídeň – 1944, Osvětim). Její umělecké vzdělání, ambice, láska k hudbě a především odvaha je stálou inspirací nejen nám. Rády bychom skrze její jméno předávaly její poselství dál. Přečtěte si více o Almě Rosé zde.

Napište nám